" طرحی نوین برای کاهش درگ ماشین با استفاده از اگزوز (مطالعه موردی ماشین شاسی‌بلند شرکت اوپل برند کروسا هاچبک Vauxhall - پایگاه اطلاع رسانی سیاوش عزیزیپایگاه اطلاع رسانی سیاوش عزیزی

دسته‌ها

ایمیل‌ها

” طرحی نوین برای کاهش درگ ماشین با استفاده از اگزوز (مطالعه موردی ماشین شاسی‌بلند شرکت اوپل برند کروسا هاچبک Vauxhall

 


دانلود مقاله:

ژاله اژدرزاده، سیاوش عزیزی ” طرحی نوین برای کاهش درگ ماشین با استفاده از اگزوز (مطالعه موردی ماشین شاسی‌بلند شرکت اوپل برند کروسا هاچبک Vauxhall” چهارمین کنفرانس ملی و دومین کنفرانس بین المللی پژوهش های کاربردی در مهندسی برق، مکانیک و مکاترونیک، تهران، ۱۳۹۵

 

چکیده:

در عصر حاضر با توجه به بحران روزافزون آلودگی محیط‌زیست و افزایش چشمگیر قیمت سوخت‌های مصرفی، کاهش پسای خودرو با استفاده از روش‌های ابتکاری از اهمیت بالایی برخوردار است. در تحلیل ایرودینامیک خودرو به‌طورکلی از دو روش استفاده می‌شود. روش عددی که در تحلیل‌های مهندسی استفاده می‌شود شاید دارای خطای زیادی نسبت به روش آزمایشگاهی باشد اما به دلیل مشکل هزینه زیاد طرح‌های آزمایشگاهی امروزه روش عددی مورد اهمیت بسیار محققان واقع‌شده است.

در این مقاله در ابتدا سعی شده است تا با استفاده از روش‌های عددی، جریان سیال بر روی بدنه خودروی تویوتا کروسا به‌صورت دوبعدی حل شود . سپس با استفاده از سه ایده در خروجی اگزوز ماشین در پی کاهش پسا و مقایسه طرح‌های مختلف هستیم. برای انجام این کار با استفاده از نرم‌افزار فلوئنت، معادلات حاکم بر جریان سیال به همراه مدل K-ε استاندارد با استفاده از شرایط مرزی مناسب حل گردیده‌اند . بامطالعه نتایج حاصل از این تحقیق و مشاهده خطوط جریان و کاهش اندازه و تعداد گردابه‌های ایجادشده در پشت اتومبیل،  در پی ارائه یک نوع جدید از هندسه اگزوز هستیم. بنابراین در این مقاله، سه ایده مختلف که در جهت بهبود ایرودینامیک یک خودرو به نظر می‌رسید، بررسی‌شده و با مدل‌سازی و تحلیل عددی جریان بر روی اتومبیل مورد آزمایش قرارگرفته است. نتایج مقاله حاکی از کاهش بیشینه ۱۳ درصد پسا در پشت اتومبیل، نسبت به حالت اگزوز ساده را نشان می‌دهد.

 

 

کلمات کلیدی: آلودگی محیط‌زیست، پسای خودرو، روش‌های عددی، هندسه اگزوز

درباره ما

در سال 1370 در شهرستان مهاباد از توابع آ.غ به دنیا آمده‌ام. از اوایل بچگی به درس خواندن بسیار مشتاق بودم. رشته مهندسی مکانیک را تا گرایش دکتری در دانشگاههای KNTU و SUT ادامه داده ام. در این سایت کلیه موارد خبررسانی برای تدریس، کارآفرینی، گروه‌های کاری و ... رو اعلام خواهم کرد.

ارتباط با ما

1-مهاباد،جهادکشاورزی قدیم0442336076
2-تبریز،پارک علم و فناوری انقلاب04134265046
3-تهران،میرداماد، دانشگاه طوسی02188881041
4-موبایل 09149448690

تمامی حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی سیاوش عزیزی محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد .
طراح: فرهنگ قهوه - شرکت: پرداز محور