مزایای کسب‌وکار اینترنتی - پایگاه اطلاع رسانی سیاوش عزیزیپایگاه اطلاع رسانی سیاوش عزیزی

دسته‌ها

ایمیل‌ها

مزایای کسب‌وکار اینترنتی

مزایای کسب‌وکار اینترنتی

سؤالی که در ذهنِ بسیاری از شما مطرح میشود این است که مگر کسب‌وکار اینترنتی چه مزایایی بر کسب‌وکار سنتی و عادی دارد که آنقدر توصیه اش می کنید؟! در ادامه به برخی از این مزایا اشاره می کنم:

۱- عدم محدودیت مکانی و جغرافیایی: فروشگاه های سنتی و کسب‌وکار های عادی، به فضایی فیزیکی و محدود احتیاج دارند که تشکیلات و محصولات و لوازم کار خود را در آن بگنجانند. برای مثال، یک فروشگاه سنتی و عادی، به فضایی احتیاج دارد تا برای مثال، مواد غذایی خود را در آن جای دهد که این بدون شک مستلزم اِعمالَ محدودیت های مکانی است. در حالی که یک فروشگاه اینترنتی ، بدون محدودیت مکانی، میتواند به سفارشات خود ترتیب اثر دهد و کالاها را به تمام نقاط کشور و (در صورت وجود کارتهای اعتباری بین المللی) به تمام نقاط دنیا ارسال کند.

۲- عدم محدودیت زمانی: فروشگاه و کسب‌وکار اینترنتی شما، در ۳۶۵ روز سال، ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز باز و فعال و آماده ی خدمت رسانی به مشتریان است. بنابراین، حتی وقتی که خواب هستید، کسب‌وکار شما بیدار و زنده و در جریان و البته مهم تر از همه اینکه برایتان پولساز است.

۳- کاهش هزینه ها: وقتی کسب‌وکار تان را از طریق اینترنت مدیریت می کنید، دیگر مجبور نیستید بابت خرید یا اجاره ی محل کسب‌وکار، هزینه ی ویترین (در صورتی که میخواهید فروشگاه دایر کنید)، هزینه های مربوط به حقوق فروشنده ها، انبار و انبارداری و هزینه های ارسال پستی پولی پرداخت کنید، ضمن اینکه سرمایه ای که در این کار می خوابانید هم دستخوش استهلاک نمیشود. مجموع این هزینه ها روی هم رفته مبلغ قابل توجهی است که می تواند در مراحل دیگر کسب‌وکار, بسیار به دردتان بخورد و منافع بسیاری به همراه داشته باشد.

۴- اطلاع رسانی و ارائه ی خدمات بهتر به مشتریان: وقتیمحصول خود را در محیط اینترنت می فروشید، این مجال و شرایط فراهم است تا مشخصات کامل محصول یا کالای خود را بطور کامل در اختیار مشتری قرار دهید و باعث رضایت و اطمینان خاطرِ او برای پرداخت پول و خرید محصول شوید. در حالی که در فروشگاه های سنتی، امکان و فرصت این مقدار اطلاع رسانی و آگاه سازی وجود ندارد.

۵- دسترسی به اطلاعات فروشگاه: از طریق فروشگاه اینترنتی می توانید هر زمان که مایلید در جریان آخرین اطلاعات مربوط به میزان فروش، موجودی انبار، مشخصات خریداران، میزان استقبال از هر کالا و دیگر اطلاعات مربوط به فروشگاه، کالاها و گردش مالی قرار بگیرید.

۶– سایت شما، کاتالوگی از کسب‌وکار شما: با حجم اطلاعات نامحدودی که میتوانید در مورد فروشگاه، محصولات و کالاها و خدمات تان در سایت بگنجانید، در واقع کاتالوگ کامل و جامعی خواهید داشت از تمام اطلاعاتی که مشتریان شما می توانند برای شناخت از شما و کالاهایتان به آنها مراجعه کنند.

۷- ابزار تبلیغاتی قدرتمند: تبلیغات فروشگاه شما از طریق سایت و اینترنت، یکی از مناسب ترین و مؤثرترین ابزار تبلیغاتی برای معرفی فروشگاه تان و ارائه ی محصولاتتان است. از این طریق شما میتوانید با ارزان ترین شکل ممکن و با بازدهی بسیار بالا محصولات و کالاهای خود را معرفی، تبلیغ و فروش نمایید.

درباره ما

در سال 1370 در شهرستان مهاباد از توابع آ.غ به دنیا آمده‌ام. از اوایل بچگی به درس خواندن بسیار مشتاق بودم. رشته مهندسی مکانیک را تا گرایش دکتری در دانشگاههای KNTU و SUT ادامه داده ام. در این سایت کلیه موارد خبررسانی برای تدریس، کارآفرینی، گروه‌های کاری و ... رو اعلام خواهم کرد.

ارتباط با ما

1-مهاباد،جهادکشاورزی قدیم0442336076
2-تبریز،پارک علم و فناوری انقلاب04134265046
3-تهران،میرداماد، دانشگاه طوسی02188881041
4-موبایل 09149448690

تمامی حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی سیاوش عزیزی محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد .
طراح: فرهنگ قهوه - شرکت: پرداز محور