علت موفقیت رهبران بزرگ - پایگاه اطلاع رسانی سیاوش عزیزیپایگاه اطلاع رسانی سیاوش عزیزی

دسته‌ها

ایمیل‌ها

علت موفقیت رهبران بزرگ

علت موفقیت رهبران بزرگ

کسانی که اکنون به عنوان موفق‌ ترین چهره‌های تکنولوژی می شناسیم، زمانی چهره‌های شناخته نشده و معمولی اما با رؤیاهای بزرگ بوده‌اند. یکی از بزرگ‌ترین سؤال‌ها این است اگر این شانس به رهبران بزرگ داده می شد تا به روزگار قبل برگردند، چه کاری انجام می دادند و چه نصیحتی به خودشان در سنین جوانی داشتند؟

علت موفقیت رهبران بزرگ این است که محصول جدیدی خلق کرده یا به درکی رسیده‌اند که هیچ کس دیگری قادر به انجام آن نبوده است. بدون شک نصیحتی که آن‌ها به خودشان در دوران جوانی می کنند جالب و هیجان انگیز خواهد بود.

کمپانی AdView به‌عنوان ارائه دهنده خدمات بازاریابی دیجیتال، نصایح این افراد را از مصاحبه‌هایی که در طی سال‌های اخیر با خبرگزاری‌های مختلف داشته‌اند جمع آوری کرده و در قالب یک پست منتشر کرده است.
سؤالی که از رهبران بزرگ و موفق پرسیده شده، این است: “چه نصیحتی به خودتان در سن نوجوانی دارید؟”

بیل گیتس، بنیان‌گذار کمپانی مایکروسافت

بیل گیتس به‌عنوان دومین مرد ثروتمند دنیا به این سؤال پاسخ می دهد و نصیحت خود را به بیل گیتس ۱۹ ساله می گوید: “اگر در سن ۱۹ سالگی بودم ، به خود می گفتم باهوش بودن، موجودیتی تک بعدی نیست و آن‌قدرها هم که فکر می کردم اهمیت ندارد.
همچنین می گفتم تا قبل از ۴۰ سالگی می توانی دنیای در حال توسعه را کنکاش کنی. من مهارت‌های اجتماعی چندان خوبی نداشتم و پیشنهادی برای بهبود این نقطه ضعف به ذهنم نمی رسد. شاید نیاز بوده از نظر دیگران کمی عجیب دیده شوم و به رشد خود ادامه دهم.”

شریل سندبرگ، مدیر بخش فناوری کمپانی فیس بوک

” کار موردعلاقه‌ات را پیدا کن. وقتی کار خود را باور داشته باشی با شور و اشتیاق آن را انجام خواهی داد. بدون شک لذتی بالاتر از این نیست. به دنبال کارهای مختلف برو تا به آنچه که واقعاً علاقه داری برسی. مطمئناً پس از آن موفق خواهی شد.
ایمان داشته باش هر کاری را می توانی انجام دهی. این مسئله برای تمام افراد خصوصاً خانم‌ها بسیار مهم است. نباید به کسی اجازه دهی به تو بگوید نمی توانی یک شغل عالی و یک زندگی مرفه داشته باشی. هر جایی شنیدی نمی توانی کاری را انجام دهی بدان که حتماً می توانی و تنها باید راه حل آن را پیدا کنی. از خود بپرس اگر جرئتش را داشتم چه کاری انجام می دادم؟
هیچ مسیر مستقیمی برای رسیدن به هدف وجود ندارد. اگر به دنبال یافتن مسیری مستقیم برای رسیدن به مقصد هستی مطمئن باش فرصت‌های زیادی را از دست خواهی داد. شغل‌ها نردبان صاف و مستقیم نیستند بلکه همانند هزارتو هستند. نیاز نیست کل مسیر را کشف کنی بلکه پیشنهاد می کنم هم‌زمان دو هدف داشته باشی.”

جک دورسی، مؤسس و مدیرعامل توییتر

دورسی در مصاحبه با Y Combinator گفت: “وقتی در سن جوانی بودم از تأثیر ورزش و سلامتی روی عقل اطلاعی نداشتم. فکر می کنم تمام کارهایی که انجام داده‌ام برای رسیدن به تعادل فعلی لازم بوده است اما آرزو می کنم کاش اهمیت بیشتری به سلامتی خود می دادم. داشتن سبک زندگی سالم‌تر خلاقیت مرا بالا می برد و سبب می شود انسجام فکری بیشتری داشته باشم.”

مارک زاکربرگ، بنیان‌گذار و مدیرعامل فیس بوک

زاکربرگ در جلسه‌ پرسش و پاسخ فیس بوک در سال ۲۰۱۵ میلادی به این سؤال پاسخ داد: “بدون توجه به کاری که انجام می دهی، اشتباهات زیادی مرتکب خواهی شد. خیلی‌ها زمان زیادی را صرف جلوگیری از اشتباه و پشیمانی از آن می کنند. در حالی که نیاز نیست هر کاری را درست انجام دهی.”

پیتر سیل، از شرکای فاندرفاندز

سیل در گفتگو با یکی از مجلات دانشجویی در سال ۲۰۱۵ گفت: “پیش از اینکه به پیروزی در رقابت فکر کنی از خود بپرس آیا واقعاً به دنبال پاداش هستی یا نه.”

تیم کوک، مدیرعامل کمپانی اپل

تیم کوک در پاسخ به این سؤال گفته است: “لذت دنیا در سفر کردن است.”

سم آلتمن، مدیرعامل Y Combinator

آلتمن در پاسخ به این سؤال گفته است: “اغلب افراد همیشه بین دانشگاه رفتن، کار در شرکت و راه اندازی ‘استارتاپ مردد هستند. هر سه کار خوبی است اما هر فردی باید بتواند بهترین انتخاب را از بین گزینه‌های موجود داشته باشد. همه دوست دارند با انتخاب گزینه‌ بهتر در مسیر درست قرار بگیرند. مهم نیست چه راهی را انتخاب می کنی، به دنبال کارهای مختلف برو و با افراد باهوش معاشرت کن.
کارهای مختلف شامل انجام پروژه‌ای غیر از تکالیف دانشگاهی، راه اندازی استارتاپ یا انتخاب روشی جدید برای فروش محصولات است. مهم این است کاری انجام دهی. اینکه تنها با دوستانت بنشینی و در مورد ساخت یک وب سایت صحبت کنی اصلاً مفید نیست.

درباره ما

در سال 1370 در شهرستان مهاباد از توابع آ.غ به دنیا آمده‌ام. از اوایل بچگی به درس خواندن بسیار مشتاق بودم. رشته مهندسی مکانیک را تا گرایش دکتری در دانشگاههای KNTU و SUT ادامه داده ام. در این سایت کلیه موارد خبررسانی برای تدریس، کارآفرینی، گروه‌های کاری و ... رو اعلام خواهم کرد.

ارتباط با ما

1-مهاباد،جهادکشاورزی قدیم0442336076
2-تبریز،پارک علم و فناوری انقلاب04134265046
3-تهران،میرداماد، دانشگاه طوسی02188881041
4-موبایل 09149448690

تمامی حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی سیاوش عزیزی محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد .
طراح: فرهنگ قهوه - شرکت: پرداز محور