روش جدید برای شبیه‌سازی الکتروشیمیایی باتری لیتیوم-یون مورداستفاده در ماشین‌های هیبریدی - پایگاه اطلاع رسانی سیاوش عزیزیپایگاه اطلاع رسانی سیاوش عزیزی

دسته‌ها

ایمیل‌ها

روش جدید برای شبیه‌سازی الکتروشیمیایی باتری لیتیوم-یون مورداستفاده در ماشین‌های هیبریدی

 


دانلود مقاله:

سیاوش عزیزی، فرشاد ترابی، محمدحسین حامدی”روش جدید برای شبیه‌سازی الکتروشیمیایی باتری لیتیوم-یون مورداستفاده در ماشین‌های هیبریدی” سومین کنفرانس محیط‌زیست، انرژی و پدافند زیستی، تهران، ۱۳۹۴

 

چکیده:

در این مقاله روشی جدید برای حل معادلات الکتروشیمیایی حاکم بر باتری‌های لیتیوم-یون به‌صورت نیمه‌تحلیلی در بعد زمانی ارائه‌شده است. این معادلات شامل یک دستگاه معادلات دیفرانسیل سیالاتی (CFD) بوده که حل آن‌ها به‌طور کلاسیک با استفاده از روش‌های دینامیک سیالات عددی صورت می‌گیرد؛ اما با یک ابتکار نو برای این معادلات حل نیمه‌تحلیلی به دست آورده شده است.

هدف اصلی به دست آوردن تابعی برای توزیع زمانی غلظت در باتری‌های لیتیوم-یون است. روش‌ مورداستفاده اگرچه دقت بالای روش‌های مبتنی بر محاسبات دینامیک سیالاتی  را ندارد اما در مقایسه با این روش‌ها از پیچیدگی کمتر و سرعت بیشتر برخوردار است. به دلیل مشکلات زیاد در عرصه کامپیوتری و نیاز به فضای ذخیره اطلاعات (ابرکامپیوتر) برای استفاده از محاسبات دینامیک سیالاتی این روش شبیه‌سازی بسیار دقیقی در مرحله طراحی یک باتری لیتیوم-یون برای کمک‌رسانی در یک ماشین هیبریدی را ارائه می‌کند. حداکثر خطای محاسباتی در این روش در بدترین شرایط حدود ۱۰ درصد است که برای استفاده در مواردی همچون طراحی باتری ماشین هیبریدی بسیار مناسب است.

 

واژگان کلیدی: معادلات الکتروشیمیایی، باتری لیتیوم-یون، دینامیک سیالات عددی، حل نیمه‌تحلیلی

درباره ما

در سال 1370 در شهرستان مهاباد از توابع آ.غ به دنیا آمده‌ام. از اوایل بچگی به درس خواندن بسیار مشتاق بودم. رشته مهندسی مکانیک را تا گرایش دکتری در دانشگاههای KNTU و SUT ادامه داده ام. در این سایت کلیه موارد خبررسانی برای تدریس، کارآفرینی، گروه‌های کاری و ... رو اعلام خواهم کرد.

ارتباط با ما

1-مهاباد،جهادکشاورزی قدیم0442336076
2-تبریز،پارک علم و فناوری انقلاب04134265046
3-تهران،میرداماد، دانشگاه طوسی02188881041
4-موبایل 09149448690

تمامی حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی سیاوش عزیزی محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد .
طراح: فرهنگ قهوه - شرکت: پرداز محور