راهکارهایی برای بازاریابی با بودجه صفر

بازاریابی
بازاریابی بدون پول

۱- بازاریابی مقاله:

یکی از اسرار پنهان ارتقای کسب‌و‌کار است. کسانی که مقالاتشان در مجلات، سایت‌ها و وبلاگ‌ها منتشر می‌شود
در بین خطوط کسی هست که مخفیانه به فروش یا ترویج یک محصول یا خدمت است. این‌یک بازاریابی مستقیم نیست، ولی حتی می‌توان آن را مؤثرتر نیز دانست به‌خصوص اگر پیام مقاله به‌طور عاطفی با مخاطبان هدف ارتباط برقرار کند. علاوه بر این اگر مقاله شما از روی سایت کپی و منتشر شود به میزان قابل‌توجهی به ارتقای کسب‌وکار شما کمک کند.

۲-رسانه‌های اجتماعی:

پروفایلی جذاب برای کسب‌و‌کار در شبکه‌هایی مانند تلگرام، اینستاگرام، لینکدین، فیس‌بوک، توییتر و مای‌اسپیس ایجاد شود. تلگرام ۴۵ میلیون کاربر در ایران دارد. فیس‌بوک دارای ۸۰۰ میلیون کاربر است که همچنان نیز در حال گسترش است که می‌تواند یک منبع رایگان برای تبلیغ کسب‌و‌کار شما باشد.

۳- ساخت وبلاگ:

اطلاعات کسب‌و‌کار به‌طور منظم در وبلاگ قرار گیرد. گوگل به محتوای تازه و به‌روز علاقه وافری دارد و بارها و بارها آن‌ها را فهرست بندی می‌کند و کلمات کلیدی را به پایگاه داده‌های خود اضافه می‌کند و به این طریق مشتریان را به وبلاگ رهنمون می‌سازد.

۴- سیستم بازاریابی از طریق ایمیل:

بازاریابی ایمیلی نوعی بازاریابی مستقیم است که به‌واسطه ایمیل صورت می‌گیرد. در این بازاریابی می‌توان کالا یا خدمات را از طریق ایمیل به مخاطبان معرفی کرد. بازاریابی پست الکترونیک یکی از ابزارهای بسیار قوی و منحصربه‌فردی است که می‌توان بدون هزینه و به‌سرعت و به صورتی کاملاً حرفه‌ای، به مشتریان پیام تبلیغاتی خود را ارسال کرد و کمک زیادی در معرفی توانایی‌های کسب‌و‌کار است.

۵- بازاریابی تالارهای گفت‌وگو: این روش توسط بازاریابان اینترنتی خبره بیشتر استفاده می‌شود. کافی است که به گروه‌ها پیوسته و تبدیل به یک عضو فعال شوید. پس‌ازآن ترافیک زیادی از طرف تالارهای گفت‌وگو به سمت وب‌سایت هدایت خواهد شد.

۶- ایجاد ویدیوهای با کانسپت قوی و

مردمی که علیرغم تبلیغ غیرمستقیم، توسط خود مردم نیز کپی شود. (مشابه دابسمش) و وایرال ویدئوها

٧- استفاده از همکاران فروش و تولید سازمان

در WOM تبلیغات دهان‌به‌دهان سازمان‌یافته در بین صاحبان فروشگاه‌ها و
یا فروشندگان B2B و همین‌طور دوستان ایشان که محتوا را به لایه بعدی منتقل نمایند. (استفاده از ایشان به‌عنوان عوامل مرچندایزینگ در کسب‌وکارهای  FMCG)

٨- ایجاد محتوا بازاریابی مهیج نظیر گوریلا مارکتینگ که بارها کپی و خودجوش در وب و جراید نمایش شود.

٩- آموزش مارکتینگ به کلیه عوامل سازمان:

قبل از شروع خرج کرد بودجه‌های کلان مارکتینگ بایستی فرهنگ‌سازمانی استفاده آن ایجاد گردد و همه عوامل و بخصوص مدیران ارشد واحدهای سازمان آموزش مارکتینگ و MBA ببینند. سازمان مارکتینگ دان و مارکتینگ محور، بالاترین ارزش برای مرحله بعدی یعنی خرج بودجه است.

١٠- ایونت‌ها: استفاده از محل‌های تجمع در جهت ایجاد ایونت و اطلاع‌رسانی.

١١- پارتنرشیپ:

شرکایی پیدا کنید که روی پلن مارکتینگ مشترک سرمایه‌گذاری کرده و در سود شریک شود.

 

بیشتربخوانید:۹ اردیبهشت روز جهانی روانشناس و مشاور

یک دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*