هشت جمله مدیران موفق

مدیران موفق
مدیران موفق

۱. من کاملاً به تو اعتماد دارم

هیچ‌چیز از عدم اعتماد و باور مدیر به قابلیت‌های یک کارمند نمی‌تواند انگیزه را در او از بین ببرد. به گفته تئودور روزولت، بهترین رهبر شخصی است که آن‌قدر از قوه تشخیص برخوردار است که بهترین فرد را برای انجام امور انتخاب می‌کند و آن‌قدر خویشتن‌دار است که در حین انجام امور از مداخله در کار آن‌ها به‌شدت پرهیز می‌کند.

۲. کاری که باید انجام دهیم این است…

رهبران بزرگ با اعلام علت انجام امور در افراد ایجاد انگیزه می‌کنند. این همان هدف است که کلید اصلی دستیابی به نتیجه‌ای کاملاً متفاوت است.

۳. دفعه بعد چطور می‌توانیم کار را بهتر انجام دهیم؟

همان‌طور که آریانا هافینگتون گفته اشتباهات بهترین معلم هستند. باید بپذیریم که همیشه تصمیمات ما درست نیستند و گاهی هم اشتباهات بزرگی مرتکب می‌شویم. درک شکست هیچ تضادی با موفقیت ندارد و بخشی از آن محسوب می‌شود.

۴. می‌خواهم از نقاط قوت تو استفاده کنم

بسیاری از کمپانی‌ها اعتقاددارند که کارمندان خود را می‌توانند در موقعیت‌ها و مسئولیت‌های مختلف جابجا کنند. افرادی که واقعاً بااستعداد و باهوش باشند معمولاً این‌گونه نیستند چراکه از استعدادهای خاصی برخوردارند. این افراد را نمی‌توانید به تقبل نقش‌هایی وادار کنید که مناسب آن نیستند.

۵. نظر شما در این مورد چیست؟

مدیران برجسته اجازه نمی‌دهند منیتشان مانع نوآوری شود و به همین دلیل نظر دیگران را جویا می‌شوند. یکی از روش‌هایی که می‌توانید به کارمندان خود نشان دهید به آن‌ها اطمینان دارید و به نظراتشان اهمیت می‌دهید این است که نظر آن‌ها را به‌طور مستقیم جویا شوید. بعلاوه، معمولاً بهترین نظرات را از افرادی می‌شنوید که کمترین انتظار را از آن‌ها دارید.

۶. چطور می‌توانم بهتر حمایتت کنم؟

یک روش عالی برای کاهش آمار نقل‌وانتقال کارمندان از شرکت شما این است که رویکردی حمایتی نسبت به آن‌ها اتخاذ کنید. زمانی را برای مذاکره و ملاقات با کارمندان خود اختصاص دهید. از آن‌ها بپرسید که چه‌کاری را در دست دارند و شما چطور می‌توانید به موفقیت آن‌ها کمک کنید.

۷. اگر پرسشی دارید از من بپرسید

 پیروی از سیاست درهای باز به دیگران نشان می‌دهد که در دسترس اعضا گروه خود هستید و به تعامل با آن‌ها و کارایی آن‌ها اهمیت می‌دهید. هر چه سریع‌تر به پرسش‌هایی که برای کارمندان پیش می‌آید پاسخ دهید، آن‌ها هم سریع‌تر می‌توانند به ادامه کار بپردازند و نتیجه موردنظر را کسب کنند.

۸. کارت عالی بود

ابراز قدردانی به‌مراتب کم‌هزینه‌تر و مؤثرتر از قرار دادن چند میز پینگ‌پونگ یا تخت‌های استراحت در محل کار است. هیچ فرقی ندارد که حقوق و مزایای دریافتی کارمندان شما چقدر است، آن‌ها دوست دارند بدانند که کارشان موردتوجه شخص دیگری قرارگرفته است؛ بنابراین چند دقیقه از زمان خود را صرف قدردانی از عملکردهای خوب کنید. مطمئن باشید اعضا گروه ارزش آن را خواهند دانست.

۴ دیدگاه

  1. واقعا سازمان را یک مدیر خوب می سازه

  2. مدیران ما تخریب رو خوب بلدن ولی تشکر رو اصلا

یک دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*