پادکست صوتی: مفهوم استارت‌آپ - پایگاه اطلاع رسانی سیاوش عزیزیپایگاه اطلاع رسانی سیاوش عزیزی

دسته‌ها

ایمیل‌ها

پادکست صوتی: مفهوم استارت‌آپ

استارت‌آپ (کسب‌وکار نوپا) الزاماً به معنی ساخت یک نرم‌افزار و یا طراحی سایت اینترنتی یا اپلیکیشن نیست؛ هر زمان که در جست‌وجوی مدل کسب‌وکاری پایدار و قابل توسعه باشید، وارد دنیای استارت‌آپ‌ها شده‌اید. امروزه استارت‌آپ‌های زیادی در حوزه‌ فناوری‌های پیشرفته یا با استفاده از ابزارهای فناوری اطلاعات و ارتباطات ایجاد می‌شوند که باید به دنبال سودآوری و کسب درآمد پایدار باشند تا پس از چند سال به یک کسب‌وکار با درآمدزایی خوب تبدیل شوند. ابزارهای فناوری اطلاعات و ارتباطات این قابلیت را برای هر استارت‌آپی به وجود می‌آورند که در مدت‌زمان کوتاهی به رشد سریعی دست یابند.

استارت‌آپ را به‌عنوان یک موسسه تعریف می‌کنند که به‌واسطه یک تیم شکل گرفته است. این تیم قصد دارد محصول یا خدمتی جدید را طراحی و به بازار عرضه کند اما این کار با عدم‌قطعیت بسیار زیاد همراه است؛ یعنی شما در طول شکل‌گیری استارت‌آپ، دقیقاً نمی‌دانید چه مدل کسب‌وکاری مناسب شماست و نمی‌دانید که چه راه‌حل‌های درستی را باید برای رفع نیاز مشتری‌تان دنبال کنید. شاید جوابی قطعی برای خیلی از اتفاقات پیش‌آمده را نداشته باشید ولی مجبورید در هاله‌ای از ابهام حرکت کنید. به همین دلیل باید قدرت تحمل این ابهام را داشته باشید و تحت هر شرایطی با حداقل اطلاعات به راه خود ادامه دهید. در حقیقت یک راه ماجراجویانه را شروع کرده‌اید و باید بدانید که با این دست چالش‌ها، زیاد برخورد خواهید داشت. همه کسب‌وکارهای اینترنتی که به موفقیت‌های خوبی رسیده‌اند در ابتدا با همین مسائل روبه‌رو بوده‌اند اما توانسته‌اند به‌خوبی مشکلات را پشت سر بگذارند و به جایگاه فعلی برسند.

مفهوم استارت‌آپ

درباره ما

در سال 1370 در شهرستان مهاباد از توابع آ.غ به دنیا آمده‌ام. از اوایل بچگی به درس خواندن بسیار مشتاق بودم. رشته مهندسی مکانیک را تا گرایش دکتری در دانشگاههای KNTU و SUT ادامه داده ام. در این سایت کلیه موارد خبررسانی برای تدریس، کارآفرینی، گروه‌های کاری و ... رو اعلام خواهم کرد.

ارتباط با ما

1-مهاباد،جهادکشاورزی قدیم0442336076
2-تبریز،پارک علم و فناوری انقلاب04134265046
3-تهران،میرداماد، دانشگاه طوسی02188881041
4-موبایل 09149448690

تمامی حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی سیاوش عزیزی محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد .
طراح: فرهنگ قهوه - شرکت: پرداز محور