توصیه‌هایی برای ایجاد تیم موفق - پایگاه اطلاع رسانی سیاوش عزیزیپایگاه اطلاع رسانی سیاوش عزیزی

دسته‌ها

ایمیل‌ها

توصیه‌هایی برای ایجاد تیم موفق

تیم موفق - سیاوش عزیزی

افرادی را انتخاب کنید که برای نشان دادن مهارت خود و کار کردن در تیم، انگیزه داشته باشند. هر عضوی از تیم باید به اهداف کلی استارتاپ علاقه‌مند باشد و در رابطه با عملکرد تیم، مسئولیت عملکرد خود را به عهده بگیرد. پس سعی کنید افراد بی‌انگیزه را در تیم خود وارد نکنید.

تیم با دانش و مهارت‌های گوناگون انتخاب کنید تا بتوانید در برخورد با مشکلات احتمالی، آمادگی لازم را داشته باشید. به‌عنوان‌مثال اگر در آینده مشکل مالی به وجود آمد، اگر متخصص امور مالی در تیم داشته باشید با کمک او می‌توانید مشکل را برطرف کنید.

هدف شما باید به‌گونه‌ای باشد که اعضای تیم‌ را با یکدیگر هماهنگ و یکپارچه کند. هنگامی‌که موفق به ساخت تیم شدید، همه‌ی اعضا را در جریان هدف اصلی تیم قرار دهید. آن‌ها باید بدانند چه انتظاراتی از آن‌ها دارید و چگونه هدف کلی تیم منجر به دست‌یابی به مأموریت شرکت می‌شود. زمانی که اعضای تیم اهمیت عملکرد خود را درک ‌کنند و متوجه مسئولیت‌پذیری خودشان شوند، برای رسیدن به هدف نهایی تیم انگیزه‌ی لازم را پیداکرده و به‌خوبی وظایف خود را انجام می‌دهند. نقش و مسئولیت هر یک از اعضای تیم را مشخص کرده و بیان کنید که نقش هر عضو، چگونه با دیگر اعضا و کل تیم در ارتباط است.

جلسه‌ای برگزار کنید که در آن، همه اعضای تیم علناً تعهد خود را به تیم اعلام کنند؛ یعنی در حضور جمع، تعهدات و مسئولیت‌هایشان را به تیم بیان کنند. چنین تعهدی یک گام ضروری برای عملکرد موفق تیم است.

اگر خودتان نمی‌خواهید رهبری تیم را به عهده بگیرید، رهبر تیم را مشخص کنید. رهبری که انتخاب می‌کنید باید انگیزه‌ی بسیار بالایی برای رسیدن به هدف‌های تیم داشته باشد و مأموریت کسب و کار شما را در رهبری خود مدنظر قرار دهد. مطمئن شوید که رهبر انتخاب‌شده، دانش و مهارت بالاتری نسبت به سایر اعضای تیم داشته باشد.

با هر یک از اعضای تیم که فکر می‌کنید نسبت به تعهدات مشکل دارند، به‌طور خصوصی صحبت کنید. از آن‌ها دلیل مخالفت و یا موانع محقق نشدن تعهدات‌شان نسبت به تیم را سؤال کنید. مسئولیت شما در برابر دیگر اعضای تیم این است که با کمک آن‌ها موانع تحقق اهداف تیم را برطرف کنید.

درباره ما

در سال 1370 در شهرستان مهاباد از توابع آ.غ به دنیا آمده‌ام. از اوایل بچگی به درس خواندن بسیار مشتاق بودم. رشته مهندسی مکانیک را تا گرایش دکتری در دانشگاههای KNTU و SUT ادامه داده ام. در این سایت کلیه موارد خبررسانی برای تدریس، کارآفرینی، گروه‌های کاری و ... رو اعلام خواهم کرد.

ارتباط با ما

1-مهاباد،جهادکشاورزی قدیم0442336076
2-تبریز،پارک علم و فناوری انقلاب04134265046
3-تهران،میرداماد، دانشگاه طوسی02188881041
4-موبایل 09149448690

تمامی حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی سیاوش عزیزی محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد .
طراح: فرهنگ قهوه - شرکت: پرداز محور